HORTİNG BRANŞINI ERZURUM’DA

HORTİNG BRANŞINI ERZURUM'DA

17 Ocak 2022 - 14:57 - Güncelleme: 18 Ocak 2022 - 13:25

Erzurum Horting İl Temsilcisi  Kadir Ufuk İnanıcı, Türkiye Horting Federasyonunun Başkanı  Muhsin Türk tarafından kurularak Erzurum'da çalışmalara başlandığını söyledi.

İnanıcı,” Türkiye Horting Federasyonunun Başkanı  Muhisn Türk tarafından kuruldu Erzurum'da  faaliyete başladı. Ülkemizde yeni bir federasyon kurarak yeni bir spor branşı başlatmış bulunmaktayız. Ukrayna milli sporu olan horting kendi içinde 8 branşı olan teknik açıdan çok zengin bir spor branşıdır. 4 yaşından başlayarak her yaştaki spor severlerin keyifle yapabileceği ve aynı zamanda eğlenebileceği bir spordur. Sporculara disiplin, ahlak, analitik düşünme, hızlı karar verme ve mücadele etme yeteneği kazandırmaktadır. 2021 yılında federasyon olan Horting branşı ülkemizde 47 ilde yapılanması tamamlanmış olup, il temsilcileri atamaları gerçekleştirilmiştir. 4 bölgede ise bölge başkanları ataması yapılmıştır.4-5-6 Mart tarihlerinde Antalya’nın Manavgat ilçesinde yapılacak olan Horting hakem ve antrenör seminerleri ile ülkemizde horting branşı start almış olacak. Ukrayna’dan gelecek olan alanlarında uzman hakem ve antrenörlerin katılacağı seminer ile birlikte ülkemizde uzman hakem ve antrenörler yetiştirilecektir. Horting  geleneksel savunma sporlarının geliştirilmiş versiyonları olarak bir çok farklı stili ile dört yaş üstü herkesin yapabileceği, fizyolojik ve zihinsel gelişim sağlayan; aynı anda da eğlendiren bir spor branşı. Karma bir tekniği olan Horting, içerisinde kendine özgü halleri ile; Taekwondo, Kung-fu, Judo, Güreş, Muaythai gibi sporların bilinen en etkili tekniklerinin yanı sıra, yine kendine özgü halleri ile okçuluk ve atıcılık stillerini de barındırıyor.Türkiye Horting Federasyon’u Başkanı sayın  Muhsin Türk  başkanımıza desteklkerinden ötürü teşekkür ediyorum”

Bu haber 390 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan
    6 ay önce
    Horting Federasyonu Ülkemizde Muhsin Kısacık hocamız tarafından kurulmuş olup Türkiye Horting Federasyonu Başkanımızda Muhsin kısacık,tır Dünyada hızla yayılmakta o*** bu branşın ilk Antrenör hakem kursu Manavgat ta yapılacaktır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rektör Çomaklı, hafta sonu mesaisini üniversitede değerlendirdi
Rektör Çomaklı, hafta sonu mesaisini üniversitede değerlendirdi
ERMED kültür gezileri devam ediyor
ERMED kültür gezileri devam ediyor
sanalbasin.com üyesidir