Erzurum’da Ramazan indirimi beklentisi hayal kırıklığıyla...

Erzurum'da Ramazan indirimi beklentisi hayal kırıklığıyla sonuçlandı

21 Mart 2024 - 22:20

Erzurumlu vatandaşlar Ramazan ayı indirimini beklerken Tarım Kredi Kooperatiflerinden hayal kırıklığı yaşıyor.
Erzurum'da yaşayan vatandaşlar, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte gıda fiyatlarında indirim beklerken, Tarım Kredi Kooperatifleri'nin bu beklentiyi karşılamadığını görmekten memnuniyetsizliklerini dile getiriyorlar. İftardan sahura kadar uzanan oruç sürecinde, ekonomik zorluklarla boğuşan aileler için gıda fiyatlarının makul seviyelerde tutulması büyük önem taşıyor. Ancak, son zamanlarda Tarım Kredi Kooperatifleri'nin fiyat politikalarındaki değişim eksikliği, Erzurum'da yaşayan vatandaşları derinden etkiliyor.

TEPKİLER ARTIYOR

Ramazan ayının manevi atmosferi içerisinde, alışverişlerin arttığı bu dönemde, gıda fiyatlarında bir indirim beklentisi her zamankinden daha fazla hissediliyor. Ancak, Erzurumlu vatandaşlar, market raflarındaki fiyat etiketlerini gördüklerinde, bekledikleri indirimi bulamamanın hayal kırıklığını yaşıyorlar. Özellikle Tarım Kredi Kooperatifleri'nin Ramazan ayına özel indirim yapmaması, vatandaşlarda tepkilere neden oluyor.

KOOPERATİFLERDEN DAHA ÇOK İNDİRİM BEKLENİYOR

Birçok vatandaş, Tarım Kredi Kooperatifleri'nin özellikle temel gıda ürünlerinde fiyatları sabit tutmamasını bekliyordu. Vatandaşlar, ekonomik sıkıntılarla boğuştuğu bu dönemde, devlet destekli kooperatiflerden daha fazla indirim ve destek beklediklerini dile getiriyorlar.

“DEVLET BU KONUDA ETKİN ADIMLAR ATMALI”

Erzurumlu bazı vatandaşlar, "Ramazan ayında gıda fiyatlarının yükselmemesi, hatta indirime gitmesi gerekirken, Tarım Kredi Kooperatifleri'nin fiyat politikasındaki değişiklik eksikliği bizi derinden üzüyor. Özellikle dar gelirli aileler için bu durum çok daha büyük bir sorun haline geliyor. Devletin bu konuda daha etkin adımlar atması gerekiyor" şeklinde görüşlerini dile getiriyorlar.

Tarım Kredi Kooperatifleri'nin fiyat politikasındaki değişiklik eksikliği, Erzurum'da yaşayan vatandaşları derinden etkilemeye devam ederken, vatandaşlar indirim beklentilerinin karşılanması için yetkililerden adımlar bekliyorlar.

KAYNAK ERZURUM GÜNEBAKIŞ

Bu haber 2633 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Horasan’ın sevilen simalarından iş insanı Bekir GENÇ AKP den istifa etti yeniden refah Partisi AİZİYE meclis üyesi oldu
Horasan’ın sevilen simalarından iş insanı Bekir GENÇ AKP den...
Başkan Ergun Deniz'den Miraç Kandili Mesajı
Başkan Ergun Deniz'den Miraç Kandili Mesajı
sanalbasin.com üyesidir