KIŞLIK KABANLAR ESNAFIN ELİNDE KALDI

KIŞLIK KABANLAR ESNAFIN ELİNDE KALDI

02 Mart 2024 - 18:16

Kışlık ürünler tezgâhlarda kaldı. Kış ortasında bahar günleri yaşayan Erzurum’da kar yağışının olmaması esnafı da olumsuz etkiledi. 

Mevsim öncesi mağaza vitrinlerini kışlık giyecekler ile donatan esnaf ve pazarcı satışlardan hayal kırklığına uğradı. Kışlık ürün fiyatını da aşağıya çeken esnaf, beklediği satışı yapamayınca, sezonluk giyecekleri vitrinlerine yerleştirmeye başladı. Bu yıl mevsimde beklenen soğukların olmaması sebebiyle, kışlık kaban esnaf ürünler, esnafın elinde kaldı. Kış mevsiminin sonuna yaklaşılmasına rağmen havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi, birçok sektörü olumsuz etkiledi. Kaban ve mont gibi ürünlerin satışlarının artması nedeniyle kış mevsimini fırsat olarak değerlendiren giyim mağazası sahipleri de, bu yıl hayal kırklığına uğradı. Birçok kışlık giysi ve kışlık ayakkabı esnafın elinde kalırken, ürünler şimdiden gelecek yıl için raflara kaldırılmaya başlandı. Kışlık kıyafet satışlarında sezon sonuna geldiklerini belirten esnaf Mehmet Dumlu, fiyat artışlarının etkisiyle alım gücünün düşmesinden dolayı iş yapamadıklarını söylediler.

Dumlu,” Kışlık ürünlerimizden elimizde kaldı. Normal zamanlarda da fiyat artışından şikâyet oluyordu ve bu da normaldi ama bu sene daha çok şikâyet ver. Bunun da nedeni ürün fiyatlarının sürekli değişmesinden kaynaklanıyor. Elbise ihtiyacı olan artık tek tek, parça halinde alıyor. Ekonomi çok kötü olduğu için bu kış işlerimiz fazla olmadı. İki, üç kazak ihtiyacı olan bir kazak alabildi. İşlerimiz şu anda çok sakindir. Kış mallarımızın çoğu elimizde kaldı. Millette para olmadığı iş yapamıyoruz. Bu yüzden ürün fiyatları da millete yüksek geliyor.  Vatandaşında alım gücü biraz daha düştü. Müşteriler taksitlendirerek alışveriş yapmaya başladı. kışlık ürünüm elimde kaldı ve satılmazsa mecburen depoya kaldıracağız. Pahalılığın durmasını ve işlerimizin açılmasını isteriz. Böyle olursa yüzümüz gülecektir.”

KAYNAK ERZURUM GÜNEBAKIŞ

Bu haber 2985 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Horasan’ın sevilen simalarından iş insanı Bekir GENÇ AKP den istifa etti yeniden refah Partisi AİZİYE meclis üyesi oldu
Horasan’ın sevilen simalarından iş insanı Bekir GENÇ AKP den...
Başkan Ergun Deniz'den Miraç Kandili Mesajı
Başkan Ergun Deniz'den Miraç Kandili Mesajı
sanalbasin.com üyesidir