Makine Mühendisleri iftar yemeğinde buluştu

Makine Mühendisleri iftar yemeğinde buluştu

28 Mart 2024 - 19:43

Geçtiğimiz günlerde seçimleri tamamlanan Türkiye Makine Mühendisleri Odası Erzurum İl Temsilciliği, üyeleriyle iftar sofrasında buluştu. Programa Trabzon Şube Başkanı Ufuk Bulut’ta katıldı.

Sıcak ve hoş bir iftar yemeği programının ardından, açılış konuşmasında iftar yemeğinin tanışmak ve kaynaşmak için düzenlendiğini dile getiren Türkiye Makine Mühendisleri Odası Erzurum İl Temsilcisi Ferhan Yıldız, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Dünyamızdaki ve ülkemizdeki teknik gelişmeler ışığında makine mühendisliğinin kıymetini ve etkisini her geçen gün daha da hissettiğimiz bir dönemde, Erzurum Temsilciliğimizin, bölgesel kalkınma ve mühendislik alanında aktif rol alması oldukça önem arz etmektedir. Şehrimiz, köklü tarihi, kültürel altyapısı ve gelişime açık sanayisi ile bölgemize önemli katkılar sağlayabilecek potansiyele sahiptir.”

“AMACIMIZ GENÇ MÜHENDİSLERİ VE ÖĞRENCİLERİ TEŞVİK ETMEK”

“Bu amaçla Temsilciliğimiz, bölgedeki mühendislik faaliyetlerini desteklemek, bilgi ve deneyim paylaşımını artırmak, genç mühendisleri ve öğrencileri teşvik etmek amacıyla çalışmalar yürütmektedir. Bu faaliyetlerin ilk adımı olarak meslek birlikteliğimizi ve dayanışmamızı daha da ileriye taşımayı hedeflediğimiz iftar organizasyonunda Trabzon Şube Başkanımız Ufuk Bulut, Yönetim Kurulu ve temsilcilik üyelerimiz ile bir araya geldik. Bizler Erzurum Temsilciliği olarak, gerek mesleki gerekse sosyal faaliyetlerimizi artırarak devam etmekte kararlıyız. Trabzon Şube’mizin de desteği ile bölgedeki mühendislik sektörünün gelişimine katkı sağlayacak, gelecek nesiller için daha yaşanabilir ve ileri teknolojilerin kullanıldığı bir ülke hedefi için birlikte adım atmakta kararlıyız. Hep birlikte, daha güçlü, daha ileri bir mühendislik geleceği için çalışmaya devam edeceğiz.”

Bu haber 2458 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Horasan’ın sevilen simalarından iş insanı Bekir GENÇ AKP den istifa etti yeniden refah Partisi AİZİYE meclis üyesi oldu
Horasan’ın sevilen simalarından iş insanı Bekir GENÇ AKP den...
Başkan Ergun Deniz'den Miraç Kandili Mesajı
Başkan Ergun Deniz'den Miraç Kandili Mesajı
sanalbasin.com üyesidir