Özel halk otobüsleri ilçe tarifelerine zam kapıda

Özel halk otobüsleri ilçe tarifelerine zam kapıda

22 Ocak 2024 - 22:29

Özel halk otobüslerinin ilçe tarifelerine zam bekleniyor
Belirli bir güzergâh üzerinde hizmet veren ve belli bir ücret karşılığında yolcu taşıyan Özel halk otobüslerinin fiyat tarifelerine zam yapılacağı bekleniyor.

Horasan Özel Halk Otobüsleri Derneği Başkanı Kenan Yılmaz, 2023 yılında belirlenen ücret üzerinden hizmet veren ilçeler arası özel halk otobüslerinin 2024 yılı itibariyle giderlerin karşılanamaması nedeniyle fiyat tarifelerinde artış yapılacağını ifade etti. 

Horasan İlçesi adına konuşan Yılmaz, şu an sadece gidiş için bir tam biletin 60 TL öğrenci Biletinin ise 50 TL olduğunu ifade ederken ilerleyen günlerde tam biletin 100 TL üzerinden öğrenci biletinin ise 80 TL olması yönünde bir talepte bulunacaklarını ifade ederken, sadece Horasanın değil diğer İlçelerinde fiyat tarifesinde artışa gideceğini aktardı. 

Yeni ücret tarifesinin vatandaş tarafından nasıl karşılanacağı sorularına yanıtlayan Yılmaz, 5-6 aydır özel halk otobüslerinin ilçe tarifelerine zam verilmediğini aktararak bütün ilçe araçlarının zararına gidip geldiğini dile getirdi.

KAYNAK-ERZURUM GÜNEBAKIŞ

Bu haber 9349 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Seyfettin Saka´dan Kurban Bayramı mesajı
Başkan Seyfettin Saka´dan Kurban Bayramı mesajı
Başkan Yusuf Gökcan´dan Kurban Bayramı mesajı
Başkan Yusuf Gökcan´dan Kurban Bayramı mesajı
sanalbasin.com üyesidir