KART OKUTMA CİHAZLARI BOZUK

KART OKUTMA CİHAZLARI BOZUK

Erzurum şehir içi ulaşım seferleri yapan otobüslerdeki kart okutma cihazlarının bozuk olduğunu söyleyen vatandaşlar mağdur olduklarını söyledi

25 Ocak 2024 - 05:23

Erzurum şehir içi ulaşım seferleri yapan otobüslerdeki kart okutma cihazlarının bozuk olduğunu söyleyen vatandaşlar mağdur olduklarını söyledi.

Vatandaşlar,”   Otobüse binerken bilet basmama rağmen otobüs şoförünün “basmadan geçtin” şeklinde iftirasına maruz kaldım. Cep telefonumdan uygulamasını açıp kanıtlamama rağmen “uygulama beni ilgilendirmez, bakmak zorunda değilim” şeklinde tamamen suçlayıcı kelimeler kullandı. Ben de yolcuların içinde daha fazla küçük düşmemek için tekrardan bilet okutmak zorunda kaldım. Gereğinin yapılmasını istiyoruz. Öğrenciler şiddetli soğukta, yağan karın, yağmurun altında uzun süre araç beklemekte, gelen araçlarda çoğu zaman yer bulamamakta, bulsa bile balık istifi otobüs ve minibüslere binmek için savaş vermektedir.Şehir içi ulaşım dediğiniz zaman bu merkezi hükümetin değil belediyenin bu konudaki çözümleri daha önemlidir. Burada çok ciddi haritalama yaparak ısı haritasından yoğunluk haritalamasına kadar ya da şehir planlaması anlamında çok ciddi bir çaba sarf ettiklerini sanmıyorum. Cihazları bozulduğunda belediye hızlı bir şekilde müdahale etmiyor. Günlerce bozuk kalıyor.  Belediyeyi arayıp bildiriyoruz ama gelen yok. Bu konuda vatandaşların mağdur edilmemesi için Ulaşım Daire Başkanlığı ve UKOME’nin daha hızlı müdahalesini bekliyoruz”

KAYNAK-ERZURUM GÜNEBAKIŞ

Bu haber 4703 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Horasan’ın sevilen simalarından iş insanı Bekir GENÇ AKP den istifa etti yeniden refah Partisi AİZİYE meclis üyesi oldu
Horasan’ın sevilen simalarından iş insanı Bekir GENÇ AKP den...
Başkan Ergun Deniz'den Miraç Kandili Mesajı
Başkan Ergun Deniz'den Miraç Kandili Mesajı
sanalbasin.com üyesidir